Flaş Haber

 

UNICEF

Anasayfa arrow Biz Kimiz?
Biz Kimiz? Yazdır E-posta
  
Işıl Yayınevi 1945 yılında Niyazi Sonal tarafından kurulmuş, bugün üçüncü kuşak tarafından yönetilen, Türkiye'nin en eski yayınevlerinden biri olarak İstanbul'da Cağaloğlu'nda faaliyetini sürdürmektedir.

Yayınevimiz kurulduğu günden beri hedefini çocuklara yönelik faydalı kitaplar hazırlama yönünde belirlemiştir. Bu çerçevede okul öncesi çocuklardan başlayarak, ilköğretim seviyesindeki çocuklara kadar çeşitli ürünler hazırlamıştır.

Bu ürünler arasında okul öncesi çocuklara yönelik test kitapları, çeşitli boy, tip ve özelliklerde boyama kitapları, bloknotlar, yine çeşitli yaş gruplarına yönelik, çeşitli boy ve özelliklerde hikaye kitapları vardır.

Hikaye kitaplarımızın birçoğu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim öğrencilerine tavsiye edilmiş, bazıları Milli Eğitim Bakanlığı kütüphanelerince satın alınmıştır.

Kitaplarımızın hazırlanması aşamasında Türkçemizin kurallarına özen gösterilmekte olup, Türkçe dilbilgisi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Kütüphaneler Genel Müdürlüğü'nün ve Türk Dil Kurumu'nun yayınları yakından takip edilmektedir. Kitaplarda yaş gruplarına göre Milli Eğitim Bakanlığınca kullanılması uygun görülen yazı karakterleri ve boyları kullanılmaktadır.

Kitaplarımız, çeşitli dağıtım şirketleri tarafından Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki kitap ve kırtasiye mağazalarına, büyük süpermarketlerin kitap reyonlarına ulaştırılmaktadır. Bölgenize dağıtım yapan şirketlerle ilgili bilgi almak ya da bizden ürün talebi yapmak için bize ulaşabilirsiniz.

 
2

Hedefimiz ...

Işıl Yayınevi'nin amacı, asil Türk Milletinin sevgili yavrularına, iyi birer insan olarak yetişmeleri için daima iyi ve faydalı kitaplar hazırlayarak onların yarınlarını mutlu görmektir..

Niyazi Sonal, Işıl Yayınevi kurucusu.

 
(C) 2019 .: Işıl Yayınevi :.